CUBOT KingKong Power
Specifikationer for CUBOT KingKong Power
Generelt
| Mærke | CUBOT |
| Model | KingKong Power |
| Præsenteret | Mandag den 08. maj 2023 |
| Lanceret | Mandag den 08. maj 2023 |
| Status | Tilgængelig |
| Priser | €210 |
Design
| Højde | 169.9 mm (6.69 tommer) |
| Bredde | 80.2 mm (3.16 tommer) |
| Tykkelse | 20 mm (0.79 tommer) |
| Vægt | 382 g (13.47 oz) |
| Farver | Sort |
| Modstandsdygtighed | Støvbestandig Vandbestandighed |
| Beskyttelsescertificering | IP68, IP69K |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 6.5 tommer |
| Opløsning | 1080 × 2400 pixels |
| Billedformat | 20:9 |
| Pixeltæthed | 405 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 74.9% |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Nej |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | MediaTek MT8788V/WA |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 12 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 2 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | Cortex-A73 Cortex-A53 |
| RAM-type | LPDDR4 |
| GPU | ARM Mali-G72 MP3 |
| RAM | 8GB |
| Lagerplads | 256GB |
| Varianter | 256GB 8GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC, microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 13 (Tiramisu) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Triple-kamera | 48 MP ( Vidvinkel ) PDAF 20 MP ( Natsyn ) 2 MP ( Makro ) |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Videounderstøttelse | Ja |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 16 MP |
| Videounderstøttelse | Ja |
Batteri
| Kapacitet | 10600 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 33 W |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Datahastighed | LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v4.2 |
| USB-porte | USB Type-C USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GPS, GALILEO, GLONASS |
| NFC | Ja |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompas Gyroskop Nærhedssensor Sidemonteret fingeraftrykssensor |
| Særlige funktioner | infrarød lommelygte |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af CUBOT KingKong Power
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster CUBOT KingKong Power?
Prisen på CUBOT KingKong Power er €210, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom CUBOT KingKong Power?
CUBOT KingKong Power blev officielt lanceret den Mandag den 08. maj 2023.
-
Er CUBOT KingKong Power tilgængelig i butikkerne?
Ja, CUBOT KingKong Power kan købes i butikkerne, fordi den stadig er i produktion.
-
Hvad vejer CUBOT KingKong Power?
CUBOT KingKong Power vejer cirka 382 gram.
-
Hvor stor er skærmen på CUBOT KingKong Power?
Skærmen på CUBOT KingKong Power måler 6.5 tommer.
-
Understøtter CUBOT KingKong Power 5G-netværk?
Nej, CUBOT KingKong Power understøtter ikke 5G.
-
Hvor mange kameraer har CUBOT KingKong Power?
CUBOT KingKong Power har et Triple-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.