Doogee S89
Specifikationer for Doogee S89
Generelt
| Mærke | Doogee |
| Model | S89 |
| Præsenteret | Mandag den 22. august 2022 |
| Lanceret | Søndag den 28. august 2022 |
| Status | Tilgængelig |
| Priser | €280 |
Design
| Højde | 172 mm (6.77 tommer) |
| Bredde | 86 mm (3.39 tommer) |
| Tykkelse | 19.4 mm (0.76 tommer) |
| Vægt | 400 g (14.11 oz) |
| Farver | Sort, Orange |
| Modstandsdygtighed | Støvbestandig Vandbestandighed |
| Beskyttelsescertificering | IP68, IP69K |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 6.3 tommer |
| Opløsning | 1080 × 2340 pixels |
| Billedformat | 19.5:9 |
| Pixeltæthed | 409 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 65.9% |
| Skærmbeskyttelse | Corning Gorilla Glass-glas, Stødresistent (op til 1,5 m), I overensstemmelse med MIL-STD-810G |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio P90 |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 12 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 2.2 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | Cortex-A55 Cortex-A75 |
| RAM-type | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GM 9446 |
| RAM | 8GB |
| Lagerplads | 128GB |
| Varianter | 128GB 8GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 12 (Snow Cone) |
| Google Play-tjenester | Ja |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Triple-kamera | 48 MP, ƒ/1.8 ( Vidvinkel ) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 130° ( Ultravidvinkel ) 20 MP, ƒ/1.8 ( Natsyn ) 4 infrarøde lys |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | Dual LED-flash |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Panorama |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1440p fps 1080p fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 16 MP, ƒ/2.0 ( Vidvinkel ) |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p fps |
Batteri
| Kapacitet | 12000 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 33 W |
| Understøtter trådløs opladning | Ja |
| Trådløs opladningshastighed | 15 W |
| Understøtter hurtigopladning | Ja |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band, Mobil hotspot |
| Bluetooth | Ja, v5.1 |
| USB-porte | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| NFC | Ja |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompas / Magnetometer Fingeraftrykssensor Gyroskop Nærhedssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Doogee S89
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Doogee S89?
Prisen på Doogee S89 er €280, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Doogee S89?
Doogee S89 blev officielt lanceret den Søndag den 28. august 2022.
-
Er Doogee S89 tilgængelig i butikkerne?
Ja, Doogee S89 kan købes i butikkerne, fordi den stadig er i produktion.
-
Hvad vejer Doogee S89?
Doogee S89 vejer cirka 400 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Doogee S89?
Skærmen på Doogee S89 måler 6.3 tommer.
-
Understøtter Doogee S89 5G-netværk?
Nej, Doogee S89 understøtter ikke 5G.
-
Hvor mange kameraer har Doogee S89?
Doogee S89 har et Triple-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.
-
Kan jeg bruge Google Play-tjenester på Doogee S89?
Ja, Google Play-tjenester er fuldt understøttet på Doogee S89.