Doogee T10S
Specifikationer for Doogee T10S
Generelt
| Mærke | Doogee |
| Model | T10S |
| Præsenteret | Lørdag den 01. juli 2023 |
| Lanceret | Torsdag den 20. juli 2023 |
| Status | Tilgængelig |
| Priser | €180 |
Design
| Tykkelse | 8.4 mm (0.33 tommer) |
| Vægt | 563 g (19.86 oz) |
| Materialer | Bagside: Aluminium Ramme: Aluminium Foran: Glas |
| Farver | Mintgrøn farve, Neptun blå farve, Space Grey |
| Designfunktioner | Understøttelse af stylus |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 10.1 tommer |
| Opløsning | 1200 × 1920 pixels |
| Billedformat | 16:10 |
| Pixeltæthed | 224 ppi |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Nej |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | Unisoc T606 |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 12 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 1.6 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 2x 1.6 GHz – Cortex-A75 6x 1.6 GHz – Cortex-A55 |
| RAM-type | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MP1 |
| RAM | 6GB |
| Lagerplads | 128GB |
| Lagringstype | UFS 2.1 |
| Varianter | 128GB 6GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 13 (Tiramisu) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 8 MP |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Panorama |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 5 MP |
| Videounderstøttelse | Ja |
Batteri
| Kapacitet | 6600 mAh |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Datahastighed | LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| USB-porte | USB Type-C |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Doogee T10S
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Doogee T10S?
Prisen på Doogee T10S er €180, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Doogee T10S?
Doogee T10S blev officielt lanceret den Torsdag den 20. juli 2023.
-
Er Doogee T10S tilgængelig i butikkerne?
Ja, Doogee T10S kan købes i butikkerne, fordi den stadig er i produktion.
-
Hvad vejer Doogee T10S?
Doogee T10S vejer cirka 563 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Doogee T10S?
Skærmen på Doogee T10S måler 10.1 tommer.
-
Understøtter Doogee T10S 5G-netværk?
Nej, Doogee T10S understøtter ikke 5G.
-
Hvor mange kameraer har Doogee T10S?
Doogee T10S har et Enkeltkamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.