Doogee V11
Specifikationer for Doogee V11
Generelt
| Mærke | Doogee |
| Model | V11 |
| Præsenteret | Fredag den 15. juli 2022 |
| Lanceret | Fredag den 15. juli 2022 |
| Status | Tilgængelig |
| Priser | €350 |
Design
| Højde | 169.3 mm (6.67 tommer) |
| Bredde | 81.2 mm (3.20 tommer) |
| Tykkelse | 16.1 mm (0.63 tommer) |
| Vægt | 340 g (11.99 oz) |
| Farver | Sort, Orange, Rød |
| Modstandsdygtighed | Støvbestandig Vandbestandighed |
| Beskyttelsescertificering | IP68, IP69K |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 6.39 tommer |
| Opløsning | 720 × 1560 pixels |
| Billedformat | 19.5:9 |
| Pixeltæthed | 269 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 72.9% |
| Skærmbeskyttelse | Corning Gorilla Glass-glas, Stødresistent (op til 1,5 m), I overensstemmelse med MIL-STD-810G |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | MediaTek Dimensity 700 |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 7 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 2.2 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| RAM-type | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Lagerplads | 128GB |
| Lagringstype | UFS 2.2 |
| Varianter | 128GB 8GB RAM |
Software
| Styresystem | Android 11 (Red Velvet Cake) |
| Google Play-tjenester | Ja |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Triple-kamera | 48 MP, ƒ/1.8 ( Vidvinkel ) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 130° ( Ultravidvinkel ) 0.08 MP ( Ekstra linse ) |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | Dual LED-flash |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Panorama |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1440p fps 1080p fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 16 MP, ƒ/2.0 ( Vidvinkel ) |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p fps |
Batteri
| Kapacitet | 8500 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 65 W |
| Understøtter trådløs opladning | Ja |
| Trådløs opladningshastighed | 10 W |
| Understøtter hurtigopladning | Ja |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | 5G, LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band, Mobil hotspot |
| Bluetooth | Ja, v5.2 |
| USB-porte | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| NFC | Ja |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Nej |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompas / Magnetometer Fingeraftrykssensor Gyroskop Infrarød termometersensor Nærhedssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Doogee V11
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Doogee V11?
Prisen på Doogee V11 er €350, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Doogee V11?
Doogee V11 blev officielt lanceret den Fredag den 15. juli 2022.
-
Er Doogee V11 tilgængelig i butikkerne?
Ja, Doogee V11 kan købes i butikkerne, fordi den stadig er i produktion.
-
Hvad vejer Doogee V11?
Doogee V11 vejer cirka 340 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Doogee V11?
Skærmen på Doogee V11 måler 6.39 tommer.
-
Understøtter Doogee V11 5G-netværk?
Ja, Doogee V11 understøtter 5G på bånd n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n77, n78, n79.
-
Hvor mange kameraer har Doogee V11?
Doogee V11 har et Triple-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.
-
Kan jeg bruge Google Play-tjenester på Doogee V11?
Ja, Google Play-tjenester er fuldt understøttet på Doogee V11.