Energizer E28
Specifikationer for Energizer E28
Generelt
| Mærke | Energizer |
| Model | E28 |
| Præsenteret | Torsdag den 01. april 2021 |
| Lanceret | Torsdag den 01. april 2021 |
| Status | Udgået |
| Priser | €20 |
Design
| Højde | 134.5 mm (5.30 tommer) |
| Bredde | 56 mm (2.20 tommer) |
| Tykkelse | 16.9 mm (0.67 tommer) |
| Vægt | 113 g (3.99 oz) |
| Farver | Sort, Blå, Brun, Grå, Grøn, Hvid, Gul |
Skærm
| Skærmtype | TFT LCD |
| Skærmstørrelse | 2.8 tommer |
| Opløsning | 240 × 320 pixels |
| Billedformat | 4:3 |
| Pixeltæthed | 143 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 32.2% |
| Touchskærm | Nej |
| Kantløs skærm | Nej |
Hardware
| Chipset | Unisoc SC6531E |
| CPU-kerner | 1 |
| Produktionsteknologi | 40 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 312 MHz |
| CPU-arkitektur | 32-bit |
| Mikroarkitektur | ARM926EJ-S |
| RAM-type | PSRAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSD |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Videounderstøttelse | Ja |
Batteri
| Type | Li-Ion |
| Kapacitet | 3000 mAh |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Mini-SIM + Micro-SIM) |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Ja, v2.1 |
| USB-porte | Micro-USB |
| USB-tilslutning | Opladning via USB |
| GPS | Nej |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
| FM-radio | Ja |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Energizer E28
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Energizer E28?
Prisen på Energizer E28 er €20, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Energizer E28?
Energizer E28 blev officielt lanceret den Torsdag den 01. april 2021.
-
Er Energizer E28 tilgængelig i butikkerne?
Nej, Energizer E28 sælges ikke længere officielt, fordi produktionen er stoppet. Du kan dog finde den hos uofficielle forhandlere som eBay m.fl.
-
Hvad vejer Energizer E28?
Energizer E28 vejer cirka 113 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Energizer E28?
Skærmen på Energizer E28 måler 2.8 tommer.
-
Understøtter Energizer E28 5G-netværk?
Nej, Energizer E28 understøtter ikke 5G.
-
Hvor mange kameraer har Energizer E28?
Energizer E28 har ingen kameraer.