Energizer Hard Case G5
Specifikationer for Energizer Hard Case G5
Generelt
| Mærke | Energizer |
| Model | Hard Case G5 |
| Præsenteret | Tirsdag den 01. juni 2021 |
| Lanceret | Mandag den 20. september 2021 |
| Status | Udgået |
| Priser | €500 |
Design
| Højde | 167.7 mm (6.60 tommer) |
| Bredde | 78.2 mm (3.08 tommer) |
| Tykkelse | 13.7 mm (0.54 tommer) |
| Farver | Sort |
| Modstandsdygtighed | Støvbestandig Vandbestandighed |
| Beskyttelsescertificering | IP69 |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 6.3 tommer |
| Opløsning | 1080 × 2340 pixels |
| Billedformat | 19.5:9 |
| Pixeltæthed | 409 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 74.3% |
| Skærmbeskyttelse | Corning Gorilla Glass 5-glas, Stødresistent (op til 1,2 m) |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv touchskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | MediaTek Dimensity 800U |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 7 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 2.4 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| RAM-type | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC3 |
| RAM | 6GB |
| Lagerplads | 128GB |
| Lagringstype | eMMC 5.1 |
| Varianter | 128GB 6GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Triple-kamera | 48 MP ( Vidvinkel ) Autofokus (AF) 20 MP, ƒ/1.8 13 MP, ƒ/2.4 ( Ultravidvinkel ) |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 8 MP |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Batteri
| Type | Li-Poly |
| Kapacitet | 5000 mAh |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | 5G, LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n8 (900), n28 (700), n38 (2600), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band, Mobil hotspot |
| Bluetooth | Ja, v5.1 |
| USB-porte | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GPS |
| NFC | Ja |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Nej |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompas / Magnetometer Fingeraftrykssensor Nærhedssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Energizer Hard Case G5
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Energizer Hard Case G5?
Prisen på Energizer Hard Case G5 er €500, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Energizer Hard Case G5?
Energizer Hard Case G5 blev officielt lanceret den Mandag den 20. september 2021.
-
Er Energizer Hard Case G5 tilgængelig i butikkerne?
Nej, Energizer Hard Case G5 sælges ikke længere officielt, fordi produktionen er stoppet. Du kan dog finde den hos uofficielle forhandlere som eBay m.fl.
-
Hvor stor er skærmen på Energizer Hard Case G5?
Skærmen på Energizer Hard Case G5 måler 6.3 tommer.
-
Understøtter Energizer Hard Case G5 5G-netværk?
Ja, Energizer Hard Case G5 understøtter 5G på bånd n1, n3, n8, n28, n38, n41, n77, n78, n79.
-
Hvor mange kameraer har Energizer Hard Case G5?
Energizer Hard Case G5 har et Triple-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.