Energizer Hardcase H570S
Specifikationer for Energizer Hardcase H570S
Generelt
| Mærke | Energizer |
| Model | Hardcase H570S |
| Præsenteret | Fredag den 01. februar 2019 |
| Lanceret | Fredag den 01. februar 2019 |
| Status | Udgået |
Design
| Farver | Sort |
| Modstandsdygtighed | Støvbestandig Vandbestandighed |
| Beskyttelsescertificering | IP68 |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 5.7 tommer |
| Opløsning | 720 × 1440 pixels |
| Billedformat | 18:9 |
| Pixeltæthed | 282 ppi |
| Skærmbeskyttelse | Corning Gorilla Glass 3-glas |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | MediaTek MT6739 |
| CPU-kerner | 4 |
| Produktionsteknologi | 28 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 1.5 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| RAM-type | LPDDR3 |
| GPU | IMG PowerVR GE8100 |
| RAM | 2GB |
| Lagerplads | 16GB |
| Lagringstype | eMMC 5.1 |
| Varianter | 16GB 2GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDHC |
Software
| Styresystem | Android 9.0 (Pie) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Dual-kamera | 13 MP Automatisk blitz 2 MP ( Ekstra linse ) |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Funktioner | Eksponeringskompensation Høj dynamisk rækkevidde (HDR) ISO-indstillinger Panorama Tryk for at fokusere |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 8 MP |
Batteri
| Type | Li-Ion |
| Kapacitet | 6500 mAh |
| Udtagelighed | Ikke-udtagelig |
| Kablet opladningshastighed | 10 W |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/11.5 Mbps |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/b/g/n |
| Wi-Fi-funktioner | Mobil hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v4.2 |
| USB-porte | USB Type-C 2.0 |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GLONASS, GPS |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
| FM-radio | Nej |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Fingeraftrykssensor Nærhedssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Energizer Hardcase H570S
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvornår udkom Energizer Hardcase H570S?
Energizer Hardcase H570S blev officielt lanceret den Fredag den 01. februar 2019.
-
Er Energizer Hardcase H570S tilgængelig i butikkerne?
Nej, Energizer Hardcase H570S sælges ikke længere officielt, fordi produktionen er stoppet. Du kan dog finde den hos uofficielle forhandlere som eBay m.fl.
-
Hvor stor er skærmen på Energizer Hardcase H570S?
Skærmen på Energizer Hardcase H570S måler 5.7 tommer.
-
Hvor mange kameraer har Energizer Hardcase H570S?
Energizer Hardcase H570S har et Dual-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.