Honor Pad X8 Pro
Specifikationer for Honor Pad X8 Pro
Generelt
| Mærke | Honor |
| Model | Pad X8 Pro |
| Præsenteret | Onsdag den 05. juli 2023 |
| Lanceret | Onsdag den 05. juli 2023 |
| Status | Tilgængelig |
| Priser | €130 |
Design
| Højde | 267.3 mm (10.52 tommer) |
| Bredde | 167.4 mm (6.59 tommer) |
| Tykkelse | 6.9 mm (0.27 tommer) |
| Vægt | 495 g (17.46 oz) |
| Materialer | Bagside: Aluminium Ramme: Aluminium Foran: Glas |
| Farver | Grå, Mintfarve, Lilla |
Skærm
| Skærmtype | TFT LCD |
| Skærmstørrelse | 11.5 tommer |
| Opløsning | 1200 × 2000 pixels |
| Opdateringshastighed | 120 Hz |
| Billedformat | 5:3 |
| Pixeltæthed | 203 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 84.1% |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Nej |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 685 |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 6 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 2.8 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 4x 2.8 GHz – Cortex-A73 4x 1.9 GHz – Cortex-A53 |
| RAM-type | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 610 |
| RAM | 4GB, 6GB, 8GB |
| Lagerplads | 128GB |
| Varianter | 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Udvidelig lagring | Nej |
Software
| Styresystem | Android 13 (Tiramisu) |
| Brugerflade | MagicOS 7.1 |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 5 MP, ƒ/2.2 Autofokus (AF) |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 5 MP, ƒ/2.2 |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Batteri
| Type | Li-Poly |
| Kapacitet | 7250 mAh |
Netværk
| Mobilnet | Nej |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v5.1 |
| USB-porte | USB Type-C USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Nej |
| Lydtype | 6 højttalere, Stereo højttalere |
| FM-radio | Nej |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Honor Pad X8 Pro
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Honor Pad X8 Pro?
Prisen på Honor Pad X8 Pro er €130, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Honor Pad X8 Pro?
Honor Pad X8 Pro blev officielt lanceret den Onsdag den 05. juli 2023.
-
Er Honor Pad X8 Pro tilgængelig i butikkerne?
Ja, Honor Pad X8 Pro kan købes i butikkerne, fordi den stadig er i produktion.
-
Hvad vejer Honor Pad X8 Pro?
Honor Pad X8 Pro vejer cirka 495 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Honor Pad X8 Pro?
Skærmen på Honor Pad X8 Pro måler 11.5 tommer.
-
Understøtter Honor Pad X8 Pro 5G-netværk?
Nej, Honor Pad X8 Pro understøtter ikke 5G.
-
Hvor mange kameraer har Honor Pad X8 Pro?
Honor Pad X8 Pro har et Enkeltkamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.