Menu

Tema

Sprog

Huawei Enjoy 100 Pro Max 3
Huawei

Huawei Enjoy 100 Pro Max

  • Styresystem HarmonyOS 7.0 HarmonyOS 7.0
  • Skærm 6.84 tommer 1272x2756 pixels
  • Batteri 8800 mAh Si/C Li-Ion
  • Ydelse 8GB RAM Kirin 8020A
  • Kamera 50MP 2160p
  • Lagerplads 128-512GB

Specifikationer for Huawei Enjoy 100 Pro Max

Generelt

Mærke
Huawei
Model
Enjoy 100 Pro Max
Status
Rygtet

Design

Materialer
Bagside: Aluminium
Ram: Plastik
Foran: Glas
Farver
Sort, Blå, Guld, Hvid
Modstandsdygtighed
Støvtæt og vandafvisende (lavtryksvandstråler)
Beskyttelsescertificering
IP65

Skærm

Skærmtype
OLED
Skærmstørrelse
6.84 tommer
Opløsning
1272 × 2756 pixels
Opdateringshastighed
120 Hz
Billedformat
19.5:9
Pixeltæthed
444 ppi
Skærm-til-krop-forhold
≈ 90.2%
Maksimal lysstyrke
4000 cd/m²
Skærmbeskyttelse
Aluminiumsilikatglas
Skærmfunktioner
1 milliard farver
2160Hz PWM Dimming

Hardware

Chipset
HiSilicon Kirin 8020A
CPU-kerner
8
Produktionsteknologi
7
Maks. CPU-hastighed
2280 MHz
CPU-arkitektur
64-bit
Mikroarkitektur
1x 2.285 GHz –
3x 2.05 GHz –
4x 1.3 GHz –
RAM-type
LPDDR5X
GPU
HiSilicon Maleoon 920 (8 kerner)
RAM
8GB
Lagerplads
128GB, 256GB, 512GB
Varianter
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 8GB RAM
Udvidelig lagring
Nej

Software

Styresystem
HarmonyOS 7.0
Brugerflade
HarmonyOS 7.0

Bagkamera

Kameraunderstøttelse
Ja
Enkeltkamera
50 MP, ƒ/1.9 ( Vidvinkel ), 1/1.56" Sensorstørrelse
Dual-Pixel PDAF
Flash-understøttelse
Ja
Flash-type
LED-flash
Funktioner
Høj dynamisk rækkevidde (HDR)
Panorama
Videounderstøttelse
Ja
Videoopløsning
2160p @ 30 fps
1080p @ 30 fps
Videofunktioner
Gyro-EIS

Selfiekamera

Kameraunderstøttelse
Ja
Enkeltkamera
8 MP, ƒ/2.0 ( Vidvinkel )
Videounderstøttelse
Ja
Videoopløsning
2160p @ 30 fps
1080p @ 30 fps
Videofunktioner
Gyro-EIS

Batteri

Type
Si/C Li-Ion
Kapacitet
8800 mAh
Kablet opladningshastighed
40 W
Funktioner
Omvendt kablet opladning

Netværk

SIM-kort
Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM)
Datahastighed
LTE, HSPA
2G-bånd
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G-bånd
HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz
4G-bånd
LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz)

Tilslutninger

Wi-Fi
Ja ( Wi-Fi 7 )
Wi-Fi-standarder
802.11/a/b/g/n/ac/ax/be
Wi-Fi-funktioner
Dual-band
Bluetooth
Ja, v6.0
USB-porte
USB Type-C 2.0
USB On-The-Go
USB-tilslutning
Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS)
GPS
Ja
GPS-funktioner
BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS (L1 & L5)
NFC
Ja

Multimedier

Højttaler
Ja
Hovedtelefonstik
Nej
Lydtype
Stereo højttalere
FM-radio
Nej

Funktioner

Sensorer
Accelerometer
Gyroskop
Nærhedssensor
Sidemonteret fingeraftrykssensor
Særlige funktioner
BDS-satellitbeskeder

Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.

Billeder af Huawei Enjoy 100 Pro Max

Ofte stillede spørgsmål

Er Huawei Enjoy 100 Pro Max tilgængelig i butikkerne?

Nej, Huawei Enjoy 100 Pro Max er ikke tilgængelig endnu, fordi den ikke er lanceret.

Hvor stor er skærmen på Huawei Enjoy 100 Pro Max?

Skærmen på Huawei Enjoy 100 Pro Max måler 6.84 tommer.

Hvor mange kameraer har Huawei Enjoy 100 Pro Max?

Huawei Enjoy 100 Pro Max har et Enkeltkamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.