Infinix Hot 70
Specifikationer for Infinix Hot 70
Generelt
| Mærke | Infinix |
| Model | Hot 70 |
| Status | Rygtet |
| Priser | €130 |
Design
| Højde | 167.9 mm (6.61 tommer) |
| Bredde | 79.1 mm (3.11 tommer) |
| Tykkelse | 7.5 mm (0.30 tommer) |
| Vægt | 195 g (6.88 oz) |
| Materialer | Bagside: Plastik Ram: Plastik Foran: Glas |
| Farver | Sort, Blå, Orange, Sølv |
| Modstandsdygtighed | Faldmodstand (op til 1,5 m) Støvtæt og vandafvisende (mod vandsprøjt) |
| Beskyttelsescertificering | IP64 |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 6.78 tommer |
| Opløsning | 720 × 1576 pixels |
| Opdateringshastighed | 120 Hz |
| Billedformat | 19.5:9 |
| Pixeltæthed | 256 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 84.4% |
| Maksimal lysstyrke | 700 cd/m² |
Hardware
| RAM | 4GB, 6GB, 8GB |
| Lagerplads | 128GB |
| Varianter | 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 16 (Baklava) |
| Brugerflade | XOS 16 |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Dual-kamera | 50 MP, ƒ/1.9 ( Vidvinkel ) Autofokus (AF) 2 MP ( Ekstra linse ) |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | Dual LED-flash |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Panorama |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 8 MP, ƒ/2.0 ( Vidvinkel ) |
| Videounderstøttelse | Ja |
Batteri
| Kapacitet | 6000 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 45 W |
| Funktioner | Bypass-opladning Omvendt kablet opladning |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Datahastighed | LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v5.4 |
| USB-porte | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GPS |
| NFC | Ja |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompas Gyroskop Nærhedssensor Sidemonteret fingeraftrykssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Infinix Hot 70
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Infinix Hot 70?
Prisen på Infinix Hot 70 er €130, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Er Infinix Hot 70 tilgængelig i butikkerne?
Nej, Infinix Hot 70 er ikke tilgængelig endnu, fordi den ikke er lanceret.
-
Hvad vejer Infinix Hot 70?
Infinix Hot 70 vejer cirka 195 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Infinix Hot 70?
Skærmen på Infinix Hot 70 måler 6.78 tommer.
-
Hvor mange kameraer har Infinix Hot 70?
Infinix Hot 70 har et Dual-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.