Infinix Smart 6 HD
Specifikationer for Infinix Smart 6 HD
Generelt
| Mærke | Infinix |
| Model | Smart 6 HD |
| Modelalias | X6512 (International) |
| Præsenteret | Tirsdag den 26. april 2022 |
| Lanceret | Tirsdag den 26. april 2022 |
| Status | Tilgængelig |
| Priser | €80 |
Design
| Højde | 165.6 mm (6.52 tommer) |
| Bredde | 76.4 mm (3.01 tommer) |
| Tykkelse | 9.1 mm (0.36 tommer) |
| Materialer | Bagside: Plastik Ram: Plastik Foran: Glas |
| Farver | Aqua Sky, Tving sort, Oprindelse blå |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 6.6 tommer |
| Opløsning | 720 × 1600 pixels |
| Billedformat | 20:9 |
| Pixeltæthed | 266 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 83.1% |
| Maksimal lysstyrke | 500 cd/m² |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | Unisoc SC9863A |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 28 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 1.6 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | Cortex-A55 |
| RAM-type | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8322 |
| RAM | 2GB, 3GB |
| Lagerplads | 32GB, 64GB |
| Lagringstype | eMMC 5.1 |
| Varianter | 32GB 2GB RAM 64GB 3GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 11 (Red Velvet Cake) |
| Brugerflade | XOS 7.6 |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Dual-kamera | 8 MP Automatisk blitz 0.08 MP ( Ekstra linse ) |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | Dual LED-flash |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 5 MP |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 720p @ 30 fps |
Batteri
| Kapacitet | 5000 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 10 W |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/b/g/n |
| Wi-Fi-funktioner | Mobil hotspot |
| Bluetooth | Ja |
| USB-porte | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GPS |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Nærhedssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Infinix Smart 6 HD
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Infinix Smart 6 HD?
Prisen på Infinix Smart 6 HD er €80, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Infinix Smart 6 HD?
Infinix Smart 6 HD blev officielt lanceret den Tirsdag den 26. april 2022.
-
Er Infinix Smart 6 HD tilgængelig i butikkerne?
Ja, Infinix Smart 6 HD kan købes i butikkerne, fordi den stadig er i produktion.
-
Hvor stor er skærmen på Infinix Smart 6 HD?
Skærmen på Infinix Smart 6 HD måler 6.6 tommer.
-
Understøtter Infinix Smart 6 HD 5G-netværk?
Nej, Infinix Smart 6 HD understøtter ikke 5G.
-
Hvor mange kameraer har Infinix Smart 6 HD?
Infinix Smart 6 HD har et Dual-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.