Lava Z40
Specifikationer for Lava Z40
Generelt
| Mærke | Lava |
| Model | Z40 |
| Præsenteret | Fredag den 01. marts 2019 |
| Lanceret | Fredag den 01. marts 2019 |
| Status | Udgået |
| Priser | ₹3,500 |
Design
| Højde | 125.5 mm (4.94 tommer) |
| Bredde | 63.9 mm (2.52 tommer) |
| Tykkelse | 11.7 mm (0.46 tommer) |
| Vægt | 120 g (4.23 oz) |
| Farver | Blank sort, Guld |
Skærm
| Skærmtype | TN TFT LCD |
| Skærmstørrelse | 4 tommer |
| Opløsning | 480 × 800 pixels |
| Billedformat | 5:3 |
| Pixeltæthed | 233 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 56.8% |
| Skærmbeskyttelse | Corning Gorilla Glass-glas |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | Unisoc SC9832E |
| CPU-kerner | 4 |
| Produktionsteknologi | 28 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 1400 MHz |
| Mikroarkitektur | 4x 1.4 GHz – Cortex-A53 |
| RAM-type | LPDDR3 |
| GPU | ARM Mali-T820 MP1 |
| RAM | 1GB |
| Lagerplads | 8GB |
| Varianter | 8GB 1GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 8.1 (Oreo) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 2 MP |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 720p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 2 MP |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
Batteri
| Type | Li-Ion |
| Kapacitet | 2250 mAh |
| Udtagelighed | Udtagelig |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 21.1/5.76 Mbps |
| 2G-bånd | GSM: 900 / 1800 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/b/g/n |
| Wi-Fi-funktioner | Mobil hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v4.2 |
| USB-porte | Micro-USB 2.0 |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GPS, BDS, GLONASS |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Lava Z40
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Lava Z40?
Prisen på Lava Z40 er ₹3,500, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Lava Z40?
Lava Z40 blev officielt lanceret den Fredag den 01. marts 2019.
-
Er Lava Z40 tilgængelig i butikkerne?
Nej, Lava Z40 sælges ikke længere officielt, fordi produktionen er stoppet. Du kan dog finde den hos uofficielle forhandlere som eBay m.fl.
-
Hvad vejer Lava Z40?
Lava Z40 vejer cirka 120 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Lava Z40?
Skærmen på Lava Z40 måler 4 tommer.
-
Hvor mange kameraer har Lava Z40?
Lava Z40 har et Enkeltkamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.