Lava Z61 Pro
Specifikationer for Lava Z61 Pro
Generelt
| Mærke | Lava |
| Model | Z61 Pro |
| Præsenteret | Onsdag den 01. juli 2020 |
| Lanceret | Onsdag den 01. juli 2020 |
| Status | Udgået |
| Priser | €70 |
Design
| Højde | 147 mm (5.79 tommer) |
| Bredde | 71.8 mm (2.83 tommer) |
| Tykkelse | 9.2 mm (0.36 tommer) |
| Vægt | 160 g (5.64 oz) |
| Materialer | Bagside: Plastik Ram: Plastik Foran: Glas |
| Farver | Ravfarvet rød farve, Midnight Blue |
Skærm
| Skærmtype | TFT LCD |
| Skærmstørrelse | 5.45 tommer |
| Opløsning | 720 × 1440 pixels |
| Billedformat | 18:9 |
| Pixeltæthed | 295 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 72.6% |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| RAM | 2GB |
| Lagerplads | 16GB |
| Lagringstype | eMMC 5.1 |
| Varianter | 16GB 2GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 9.0 (Pie) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 8 MP, ƒ/2.0 ( Vidvinkel ) |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Funktioner | Serieoptagelsestilstand Digital zoom Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Panorama |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 5 MP, ƒ/2.2 ( Vidvinkel ) |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
Batteri
| Type | Li-Poly |
| Kapacitet | 3100 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 5 W |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G-bånd | GSM: 900 / 1800 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/b/g/n |
| Wi-Fi-funktioner | Mobil hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v4.2 |
| USB-porte | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GPS, GLONASS |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Nærhedssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Lava Z61 Pro
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Lava Z61 Pro?
Prisen på Lava Z61 Pro er €70, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Lava Z61 Pro?
Lava Z61 Pro blev officielt lanceret den Onsdag den 01. juli 2020.
-
Er Lava Z61 Pro tilgængelig i butikkerne?
Nej, Lava Z61 Pro sælges ikke længere officielt, fordi produktionen er stoppet. Du kan dog finde den hos uofficielle forhandlere som eBay m.fl.
-
Hvad vejer Lava Z61 Pro?
Lava Z61 Pro vejer cirka 160 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Lava Z61 Pro?
Skærmen på Lava Z61 Pro måler 5.45 tommer.
-
Understøtter Lava Z61 Pro 5G-netværk?
Nej, Lava Z61 Pro understøtter ikke 5G.
-
Hvor mange kameraer har Lava Z61 Pro?
Lava Z61 Pro har et Enkeltkamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.