Lenovo M10 FHD REL
Specifikationer for Lenovo M10 FHD REL
Generelt
| Mærke | Lenovo |
| Model | M10 FHD REL |
| Modelalias | TB-X605FC (International) TB-X605LC (International) ZA4Y0079IN (International) TB-X605M (International) TB-X605L (International) |
| Præsenteret | Fredag den 24. januar 2020 |
| Lanceret | Fredag den 24. januar 2020 |
| Status | Udgået |
| Priser | €180 |
Design
| Vægt | 520 g (18.34 oz) |
| Farver | Sort |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 10.1 tommer |
| Opløsning | 1200 × 1920 pixels |
| Billedformat | 16:10 |
| Pixeltæthed | 224 ppi |
| Maksimal lysstyrke | 320 cd/m² |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Nej |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 450 |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 14 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 1.8 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | Cortex-A53 |
| RAM-type | LPDDR3 |
| GPU | Qualcomm Adreno 506 |
| RAM | 3GB |
| Lagerplads | 32GB |
| Lagringstype | eMMC 5.1 |
| Varianter | 32GB 3GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 9.0 (Pie) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 8 MP Automatisk blitz |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 5 MP |
Batteri
| Type | Li-Poly |
| Kapacitet | 7000 mAh |
Netværk
| Mobilnet | Ja |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | LTE Cat4 150/50 Mbps - cellular model only, HSPA 21.1/5.76 Mbps |
| 4G-bånd | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band, Mobil hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v4.2 |
| USB-porte | Micro-USB 2.0 |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GPS |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
| Lydtype | Stereo højttalere |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Lenovo M10 FHD REL
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Lenovo M10 FHD REL?
Prisen på Lenovo M10 FHD REL er €180, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Lenovo M10 FHD REL?
Lenovo M10 FHD REL blev officielt lanceret den Fredag den 24. januar 2020.
-
Er Lenovo M10 FHD REL tilgængelig i butikkerne?
Nej, Lenovo M10 FHD REL sælges ikke længere officielt, fordi produktionen er stoppet. Du kan dog finde den hos uofficielle forhandlere som eBay m.fl.
-
Hvad vejer Lenovo M10 FHD REL?
Lenovo M10 FHD REL vejer cirka 520 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Lenovo M10 FHD REL?
Skærmen på Lenovo M10 FHD REL måler 10.1 tommer.
-
Understøtter Lenovo M10 FHD REL 5G-netværk?
Nej, Lenovo M10 FHD REL understøtter ikke 5G.
-
Hvor mange kameraer har Lenovo M10 FHD REL?
Lenovo M10 FHD REL har et Enkeltkamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.