Lenovo Tab M8 (3rd Gen)
Specifikationer for Lenovo Tab M8 (3rd Gen)
Generelt
| Mærke | Lenovo |
| Model | Tab M8 (3rd Gen) |
| Præsenteret | Mandag den 28. juni 2021 |
| Lanceret | Tirsdag den 01. februar 2022 |
| Status | Tilgængelig |
| Priser | ₹12,990 |
Design
| Højde | 199.1 mm (7.84 tommer) |
| Bredde | 121.8 mm (4.80 tommer) |
| Tykkelse | 8.2 mm (0.32 tommer) |
| Vægt | 305 g (10.76 oz) |
| Materialer | Bagside: Aluminium Ramme: Aluminium Foran: Glas |
| Farver | Jern grå farve, Platinum Grey |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 8 tommer |
| Opløsning | 800 × 1280 pixels |
| Billedformat | 16:10 |
| Pixeltæthed | 189 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 76.5% |
| Maksimal lysstyrke | 350 cd/m² |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio P22T |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 12 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 2.3 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 4x 2.3 GHz – Cortex-A53 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| RAM-type | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 2GB, 3GB |
| Lagerplads | 32GB |
| Lagringstype | eMMC 5.1 |
| Varianter | 32GB 2GB RAM 32GB 3GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 5 MP Automatisk blitz |
| Funktioner | Digital zoom |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 2 MP |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 720p |
Batteri
| Type | Li-Poly |
| Kapacitet | 5100 mAh |
Netværk
| SIM-kort | Single SIM (Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | LTE - cellular model only, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band, Mobil hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v5.0 |
| USB-porte | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | BDS, GLONASS, GPS |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Nærhedssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Lenovo Tab M8 (3rd Gen)
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Lenovo Tab M8 (3rd Gen)?
Prisen på Lenovo Tab M8 (3rd Gen) er ₹12,990, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Lenovo Tab M8 (3rd Gen)?
Lenovo Tab M8 (3rd Gen) blev officielt lanceret den Tirsdag den 01. februar 2022.
-
Er Lenovo Tab M8 (3rd Gen) tilgængelig i butikkerne?
Ja, Lenovo Tab M8 (3rd Gen) kan købes i butikkerne, fordi den stadig er i produktion.
-
Hvad vejer Lenovo Tab M8 (3rd Gen)?
Lenovo Tab M8 (3rd Gen) vejer cirka 305 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Lenovo Tab M8 (3rd Gen)?
Skærmen på Lenovo Tab M8 (3rd Gen) måler 8 tommer.
-
Understøtter Lenovo Tab M8 (3rd Gen) 5G-netværk?
Nej, Lenovo Tab M8 (3rd Gen) understøtter ikke 5G.
-
Hvor mange kameraer har Lenovo Tab M8 (3rd Gen)?
Lenovo Tab M8 (3rd Gen) har et Enkeltkamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.