Motorola Moto G Play (2021)
Specifikationer for Motorola Moto G Play (2021)
Generelt
| Mærke | Motorola |
| Model | Moto G Play (2021) |
| Modelalias | XT2093-3 (International) XT2093-7 (International) XT2093-DL (International) XT2093DL (International) |
| Præsenteret | Fredag den 08. januar 2021 |
| Lanceret | Torsdag den 14. januar 2021 |
| Status | Tilgængelig |
| Priser | €60 |
Design
| Højde | 166.6 mm (6.56 tommer) |
| Bredde | 76 mm (2.99 tommer) |
| Tykkelse | 9.4 mm (0.37 tommer) |
| Vægt | 204 g (7.20 oz) |
| Materialer | Bagside: Plastik Ram: Plastik |
| Farver | Blå |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 6.5 tommer |
| Opløsning | 720 × 1600 pixels |
| Billedformat | 20:9 |
| Pixeltæthed | 270 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 80.6% |
| Skærmbeskyttelse | Vandafvisende belægning |
| Touchskærm | Ja |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 460 |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 11 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 1.8 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | Qualcomm Kryo 240 |
| RAM-type | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 610 |
| RAM | 3GB |
| Lagerplads | 32GB |
| Lagringstype | eMMC 5.1 |
| Varianter | 32GB 3GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 10 (Quince Tart) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Dual-kamera | 13 MP, ƒ/2.0 ( Vidvinkel ), 1.12 μm, 1/3.1" Sensorstørrelse PDAF 0.08 MP ( Ekstra linse ) |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Panorama |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30/60 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 5 MP, ƒ/2.2 ( Vidvinkel ), 1.12 μm |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Batteri
| Type | Li-Poly |
| Kapacitet | 5000 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 10 W |
Netværk
| SIM-kort | Single SIM (Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b25 (1900), b26 (850), b30 (2300), b38 (2600), b41 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band, Mobil hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v5.0 |
| USB-porte | USB Type-C 2.0 |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Fingeraftrykssensor Nærhedssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Anmeldelser af Motorola Moto G Play (2021)
Videoanmeldelser
Billeder af Motorola Moto G Play (2021)
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Motorola Moto G Play (2021)?
Prisen på Motorola Moto G Play (2021) er €60, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Motorola Moto G Play (2021)?
Motorola Moto G Play (2021) blev officielt lanceret den Torsdag den 14. januar 2021.
-
Er Motorola Moto G Play (2021) tilgængelig i butikkerne?
Ja, Motorola Moto G Play (2021) kan købes i butikkerne, fordi den stadig er i produktion.
-
Hvad vejer Motorola Moto G Play (2021)?
Motorola Moto G Play (2021) vejer cirka 204 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Motorola Moto G Play (2021)?
Skærmen på Motorola Moto G Play (2021) måler 6.5 tommer.
-
Understøtter Motorola Moto G Play (2021) 5G-netværk?
Nej, Motorola Moto G Play (2021) understøtter ikke 5G.
-
Hvor mange kameraer har Motorola Moto G Play (2021)?
Motorola Moto G Play (2021) har et Dual-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.