Oppo Find X9s Pro
Specifikationer for Oppo Find X9s Pro
Generelt
| Mærke | Oppo |
| Model | Find X9s Pro |
| Modelalias | PME110 (International) |
| Præsenteret | Tirsdag den 21. april 2026 |
| Lanceret | Tirsdag den 21. april 2026 |
| Status | Tilgængelig |
| Priser | €750 |
Design
| Højde | 150.5 mm (5.93 tommer) |
| Bredde | 71.7 mm (2.82 tommer) |
| Tykkelse | 8.4 mm (0.33 tommer) |
| Vægt | 198 g (6.98 oz) |
| Farver | Grøn, Orange, Titan, Hvid |
| Modstandsdygtighed | Støv- og vandafvisende (tåler højtryks-vandstråler; nedsænkelig op til 1,5 m i 30 minutter) |
| Beskyttelsescertificering | IP68, IP69 |
Skærm
| Skærmtype | LTPO AMOLED |
| Skærmstørrelse | 6.32 tommer |
| Opløsning | 1216 × 2640 pixels |
| Opdateringshastighed | 144 Hz |
| Billedformat | 19.5:9 |
| Pixeltæthed | 460 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 90.7% |
| Maksimal lysstyrke | 1800 cd/m² |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | 1 milliard farver 3840Hz PWM Dimming Kapacitiv touchskærm Dolby Vision HDR Vivid Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | MediaTek Dimensity 9500 |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 3 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 4.21 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 1x 4.21 GHz – C1-Ultra 3x 3.5 GHz – C1-Premium 4x 2.7 GHz – C1-Pro |
| RAM-type | LPDDR5X |
| GPU | ARM Mali-G1 Ultra MC12 (12 kerner) |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Lagerplads | 256GB, 512GB, 1TB |
| Lagringstype | UFS 4.1 |
| Varianter | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Udvidelig lagring | Nej |
Software
| Styresystem | Android 16 (Baklava) |
| Brugerflade | ColorOS 16 |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Triple-kamera | 200 MP, ƒ/1.6, 23 mm ( Vidvinkel ), 0.56 μm, 1/1.4" Sensorstørrelse Optisk billedstabilisering (OIS) PDAF 200 MP, ƒ/2.6, 65 mm ( Periskop-telefoto ), x2.8 Optisk zoom, 1/1.56" Sensorstørrelse Optisk billedstabilisering (afhængigt af region) PDAF 50 MP, ƒ/2.0, 15 mm, 120° ( Ultravidvinkel ) PDAF |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-blitz med multifokus |
| Funktioner | Farvespektrumsensor Hasselblad farvekalibrering Hasselblad Ultra HD Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Autofokus (AF) Panorama |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Videofunktioner | 3D LUT, Dolby Vision HDR, Gyro-EIS, Optisk billedstabilisering (OIS) |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 32 MP, ƒ/2.4, 21 mm ( Vidvinkel ) |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Panorama |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Videofunktioner | Gyro-EIS |
Batteri
| Type | Si/C Li-Ion |
| Kapacitet | 7025 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 80 W |
| Understøtter trådløs opladning | Ja |
| Trådløs opladningshastighed | 50 W |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | 5G, LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 1800 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n18 (850), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n34 (2100), n38 (2600), n39 (1900), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v6.1 |
| USB-porte | USB Type-C USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | BDS (B1I & B1C & B2a & B2b), GALILEO (E1 & E5a & E5b), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC | Ja |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Nej |
| Lydtype | Stereo højttalere |
| FM-radio | Nej |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompas Gyroskop Nærhedssensor Ultralyd fingeraftrykssensor under skærmen |
| Særlige funktioner | Programmerbar strømforsyning (PPS) Universel hurtigopladningsspecifikation (UFCS) USB Power Delivery |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Oppo Find X9s Pro
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Oppo Find X9s Pro?
Prisen på Oppo Find X9s Pro er €750, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Oppo Find X9s Pro?
Oppo Find X9s Pro blev officielt lanceret den Tirsdag den 21. april 2026.
-
Er Oppo Find X9s Pro tilgængelig i butikkerne?
Ja, Oppo Find X9s Pro kan købes i butikkerne, fordi den stadig er i produktion.
-
Hvad vejer Oppo Find X9s Pro?
Oppo Find X9s Pro vejer cirka 198 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Oppo Find X9s Pro?
Skærmen på Oppo Find X9s Pro måler 6.32 tommer.
-
Understøtter Oppo Find X9s Pro 5G-netværk?
Ja, Oppo Find X9s Pro understøtter 5G på bånd n1, n2, n3, n5, n7, n8, n18, n25, n26, n28, n34, n38, n39, n40, n41, n48, n66, n77, n78, n79.
-
Hvor mange kameraer har Oppo Find X9s Pro?
Oppo Find X9s Pro har et Triple-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.