Oppo Pad Air
Specifikationer for Oppo Pad Air
Generelt
| Mærke | Oppo |
| Model | Pad Air |
| Modelalias | OPD2102 (International) X21N2 (International) |
| Præsenteret | Mandag den 23. maj 2022 |
| Lanceret | Onsdag den 01. juni 2022 |
| Status | Tilgængelig |
| Priser | €300 |
Design
| Højde | 245.1 mm (9.65 tommer) |
| Bredde | 154.8 mm (6.09 tommer) |
| Tykkelse | 6.9 mm (0.27 tommer) |
| Vægt | 440 g (15.52 oz) |
| Farver | Grå, Sølv |
| Designfunktioner | Understøttelse af stylus |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 10.36 tommer |
| Opløsning | 1200 × 2000 pixels |
| Billedformat | 5:3 |
| Pixeltæthed | 225 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 80.5% |
| Maksimal lysstyrke | 360 cd/m² |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 680 |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 6 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 2.4 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 4x 2.4 GHz – Kryo 265 Gold (Cortex-A73) 4x 1.9 GHz – Kryo 265 Silver (Cortex-A53) |
| RAM-type | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 610 |
| RAM | 4GB, 6GB |
| Lagerplads | 64GB, 128GB |
| Lagringstype | UFS 2.2 |
| Varianter | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 12 (Snow Cone) |
| Brugerflade | ColorOS 12 |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 8 MP, ƒ/2.0 Autofokus (AF) |
| Funktioner | Panorama |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 5 MP, ƒ/2.2 |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Batteri
| Type | Li-Poly |
| Kapacitet | 7100 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 18 W |
| Understøtter hurtigopladning | Ja |
Netværk
| Mobilnet | Nej |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band, Mobil hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v5.1 |
| USB-porte | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Nej |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Nej |
| Lydtype | Stereo højttalere |
| FM-radio | Nej |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompas / Magnetometer Gyroskop |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Oppo Pad Air
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Oppo Pad Air?
Prisen på Oppo Pad Air er €300, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Oppo Pad Air?
Oppo Pad Air blev officielt lanceret den Onsdag den 01. juni 2022.
-
Er Oppo Pad Air tilgængelig i butikkerne?
Ja, Oppo Pad Air kan købes i butikkerne, fordi den stadig er i produktion.
-
Hvad vejer Oppo Pad Air?
Oppo Pad Air vejer cirka 440 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Oppo Pad Air?
Skærmen på Oppo Pad Air måler 10.36 tommer.
-
Understøtter Oppo Pad Air 5G-netværk?
Nej, Oppo Pad Air understøtter ikke 5G.
-
Hvor mange kameraer har Oppo Pad Air?
Oppo Pad Air har et Enkeltkamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.