Vivo Pad6 Pro
Specifikationer for Vivo Pad6 Pro
Generelt
| Mærke | Vivo |
| Model | Pad6 Pro |
| Præsenteret | Mandag den 30. marts 2026 |
| Lanceret | Fredag den 03. april 2026 |
| Status | Kommer snart |
| Priser | €570 |
Design
| Højde | 297 mm (11.69 tommer) |
| Bredde | 199.8 mm (7.87 tommer) |
| Tykkelse | 6.2 mm (0.24 tommer) |
| Vægt | 663 g (23.39 oz) |
| Materialer | Bagside: Aluminium Ramme: Aluminium Foran: Glas |
| Farver | Blå, Grå, Lilla |
| Designfunktioner | Understøttelse af stylus |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 13.2 tommer |
| Opløsning | 2512 × 3840 pixels |
| Opdateringshastighed | 144 Hz |
| Billedformat | 3:2 |
| Pixeltæthed | 348 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 86.8% |
| Maksimal lysstyrke | 1200 cd/m² |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Nej |
| Skærmfunktioner | 1 milliard farver Kapacitiv berøringsskærm HDR Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 3 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 4.6 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| RAM-type | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| RAM | 8GB, 12GB, 16GB |
| Lagerplads | 256GB, 512GB |
| Lagringstype | UFS 4.1 |
| Varianter | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM |
| Udvidelig lagring | Nej |
Software
| Styresystem | Android 16 (Baklava) |
| Brugerflade | OriginOS 6 |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 13 MP |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Funktioner | Panorama |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 8 MP |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Batteri
| Kapacitet | 13000 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 66 W |
| Funktioner | Omvendt kablet opladning |
Netværk
| Mobilnet | Nej |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v5.4 |
| USB-porte | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Nej |
| Lydtype | 8 højttalere, Stereo højttalere |
| FM-radio | Nej |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Gyroskop Nærhedssensor (kun tilbehør) |
| Særlige funktioner | USB Power Delivery |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Vivo Pad6 Pro
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Vivo Pad6 Pro?
Prisen på Vivo Pad6 Pro er €570, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår forventes Vivo Pad6 Pro at blive lanceret?
Vivo Pad6 Pro lanceres den Fredag den 03. april 2026.
-
Er Vivo Pad6 Pro tilgængelig i butikkerne?
Nej, Vivo Pad6 Pro er ikke tilgængelig endnu, fordi den ikke er lanceret.
-
Hvad vejer Vivo Pad6 Pro?
Vivo Pad6 Pro vejer cirka 663 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Vivo Pad6 Pro?
Skærmen på Vivo Pad6 Pro måler 13.2 tommer.
-
Hvor mange kameraer har Vivo Pad6 Pro?
Vivo Pad6 Pro har et Enkeltkamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.