Vivo Y02s
Specifikationer for Vivo Y02s
Generelt
| Mærke | Vivo |
| Model | Y02s |
| Modelalias | V2203 (International) |
| Præsenteret | Mandag den 01. august 2022 |
| Lanceret | Mandag den 22. august 2022 |
| Status | Tilgængelig |
| Priser | €100 |
Design
| Højde | 164 mm (6.46 tommer) |
| Bredde | 76 mm (2.99 tommer) |
| Tykkelse | 8.2 mm (0.32 tommer) |
| Vægt | 182 g (6.42 oz) |
| Materialer | Bagside: Plastik Ram: Plastik Foran: Glas |
| Farver | Fluorit sort, Levende blå |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 6.51 tommer |
| Opløsning | 720 × 1600 pixels |
| Billedformat | 20:9 |
| Pixeltæthed | 270 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 82.1% |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio P35 |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 16 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 2300 MHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 4x 2.3 GHz – Cortex-A53 4x 1.8 GHz – Cortex-A53 |
| RAM-type | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 2GB, 3GB |
| Lagerplads | 32GB, 64GB |
| Lagringstype | eMMC 5.1 |
| Varianter | 32GB 2GB RAM 32GB 3GB RAM 64GB 3GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 12 (Snow Cone) |
| Brugerflade | Funtouch 12 |
| Google Play-tjenester | Ja |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 8 MP, ƒ/2.0 Automatisk blitz |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 5 MP, ƒ/2.2 |
Batteri
| Kapacitet | 5000 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 10 W |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band, Mobil hotspot |
| Bluetooth | Ja, v5.0 |
| USB-porte | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompas / Magnetometer Nærhedssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Anmeldelser af Vivo Y02s
Videoanmeldelser
Billeder af Vivo Y02s
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Vivo Y02s?
Prisen på Vivo Y02s er €100, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Vivo Y02s?
Vivo Y02s blev officielt lanceret den Mandag den 22. august 2022.
-
Er Vivo Y02s tilgængelig i butikkerne?
Ja, Vivo Y02s kan købes i butikkerne, fordi den stadig er i produktion.
-
Hvad vejer Vivo Y02s?
Vivo Y02s vejer cirka 182 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Vivo Y02s?
Skærmen på Vivo Y02s måler 6.51 tommer.
-
Understøtter Vivo Y02s 5G-netværk?
Nej, Vivo Y02s understøtter ikke 5G.
-
Hvor mange kameraer har Vivo Y02s?
Vivo Y02s har et Enkeltkamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.
-
Kan jeg bruge Google Play-tjenester på Vivo Y02s?
Ja, Google Play-tjenester er fuldt understøttet på Vivo Y02s.