Xiaomi Redmi Pad 2 9.7
Specifikationer for Xiaomi Redmi Pad 2 9.7
Generelt
| Mærke | Xiaomi |
| Model | Redmi Pad 2 9.7 |
| Præsenteret | Onsdag den 01. april 2026 |
| Lanceret | Onsdag den 01. april 2026 |
| Status | Tilgængelig |
| Priser | €160 |
Design
| Højde | 226.5 mm (8.92 tommer) |
| Bredde | 148 mm (5.83 tommer) |
| Tykkelse | 7.4 mm (0.29 tommer) |
| Vægt | 406 g (14.32 oz) |
| Materialer | Bagside: Aluminium Ramme: Aluminium Foran: Glas |
| Farver | Grå, Sølv |
| Modstandsdygtighed | Støv- og stænksikker |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 9.7 tommer |
| Opløsning | 1280 × 2560 pixels |
| Opdateringshastighed | 120 Hz |
| Pixeltæthed | 268 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 87.9% |
| Maksimal lysstyrke | 600 cd/m² |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Nej |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv touchskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 6s 4G Gen 2 |
| CPU-kerner | 8 |
| Maks. CPU-hastighed | 2900 MHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 4x 2.9 GHz – Cortex-A73 4x 1.9 GHz – Cortex-A53 |
| GPU | Qualcomm Adreno |
| RAM | 4GB |
| Lagerplads | 64GB, 128GB |
| Lagringstype | UFS 2.2 |
| Varianter | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 16 (Baklava) |
| Brugerflade | HyperOS 3 |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 8 MP, ƒ/2.0 ( Vidvinkel ), 1.12 μm, 1/4.0" Sensorstørrelse |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps 720p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 5 MP, ƒ/2.2 ( Vidvinkel ), 1.12 μm, 1/5.0" Sensorstørrelse |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps 720p @ 30 fps |
Batteri
| Type | Li-Poly |
| Kapacitet | 7600 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 18 W |
Netværk
| Mobilnet | Nej |
| Datahastighed | HSPA |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v5.0 |
| USB-porte | USB Type-C |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Nej |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
| Lydtype | Højopløst lyd, Stereo højttalere |
| FM-radio | Nej |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Xiaomi Redmi Pad 2 9.7
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Xiaomi Redmi Pad 2 9.7?
Prisen på Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 er €160, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Xiaomi Redmi Pad 2 9.7?
Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 blev officielt lanceret den Onsdag den 01. april 2026.
-
Er Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 tilgængelig i butikkerne?
Ja, Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 kan købes i butikkerne, fordi den stadig er i produktion.
-
Hvad vejer Xiaomi Redmi Pad 2 9.7?
Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 vejer cirka 406 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Xiaomi Redmi Pad 2 9.7?
Skærmen på Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 måler 9.7 tommer.
-
Understøtter Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 5G-netværk?
Nej, Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 understøtter ikke 5G.
-
Hvor mange kameraer har Xiaomi Redmi Pad 2 9.7?
Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 har et Enkeltkamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.