Yezz Art 1 Pro
Specifikationer for Yezz Art 1 Pro
Generelt
| Mærke | Yezz |
| Model | Art 1 Pro |
| Præsenteret | Søndag den 01. november 2020 |
| Lanceret | Søndag den 01. november 2020 |
| Status | Udgået |
| Priser | €100 |
Design
| Højde | 163.9 mm (6.45 tommer) |
| Bredde | 77.9 mm (3.07 tommer) |
| Tykkelse | 8.9 mm (0.35 tommer) |
| Vægt | 120 g (4.23 oz) |
| Farver | Stjerneblå farve |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 6.53 tommer |
| Opløsning | 720 × 1560 pixels |
| Billedformat | 19.5:9 |
| Pixeltæthed | 263 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 82% |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio A25 |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 12 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 1.8 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | Cortex-A53 |
| RAM-type | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 4GB |
| Lagerplads | 64GB |
| Lagringstype | eMMC 5.1 |
| Varianter | 64GB 4GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 10 (Quince Tart) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Triple-kamera | 16 MP, ƒ/2.8, 1/2.8" Sensorstørrelse Automatisk blitz 2 MP 2 MP |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
| Videofunktioner | Gyro-EIS |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 8 MP, ƒ/2.4, 1/4.0" Sensorstørrelse |
Batteri
| Type | Li-Ion |
| Kapacitet | 4000 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 10 W |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 21.1/5.76 Mbps |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1900 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b7 (2600), b12 (700), b17 (700), b28 (700 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n |
| Wi-Fi-funktioner | Mobil hotspot |
| Bluetooth | Ja, v4.2 |
| USB-porte | Micro-USB 2.0 |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GPS |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Fingeraftrykssensor Gyroskop Nærhedssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Yezz Art 1 Pro
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Yezz Art 1 Pro?
Prisen på Yezz Art 1 Pro er €100, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Yezz Art 1 Pro?
Yezz Art 1 Pro blev officielt lanceret den Søndag den 01. november 2020.
-
Er Yezz Art 1 Pro tilgængelig i butikkerne?
Nej, Yezz Art 1 Pro sælges ikke længere officielt, fordi produktionen er stoppet. Du kan dog finde den hos uofficielle forhandlere som eBay m.fl.
-
Hvad vejer Yezz Art 1 Pro?
Yezz Art 1 Pro vejer cirka 120 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Yezz Art 1 Pro?
Skærmen på Yezz Art 1 Pro måler 6.53 tommer.
-
Understøtter Yezz Art 1 Pro 5G-netværk?
Nej, Yezz Art 1 Pro understøtter ikke 5G.
-
Hvor mange kameraer har Yezz Art 1 Pro?
Yezz Art 1 Pro har et Triple-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.