ZTE nubia X 5G
Specifikationer for ZTE nubia X 5G
Generelt
| Mærke | ZTE |
| Model | nubia X 5G |
| Status | Annulleret |
Design
| Materialer | Bagside: Glas Ramme: Aluminium Forside: Gorilla-glas 3 |
| Farver | Sort |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 6.26 tommer |
| Opløsning | 1080 × 2280 pixels |
| Billedformat | 19:9 |
| Pixeltæthed | 403 ppi |
| Skærmbeskyttelse | Corning Gorilla Glass 3-glas |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 855 |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 7 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 2.84 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 1x 2.84 GHz – Cortex-A76 3x 2.42 GHz – Cortex-A76 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| RAM-type | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 640 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Lagerplads | 64GB, 128GB, 256GB, 512GB |
| Varianter | 64GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 512GB 8GB RAM |
| Udvidelig lagring | Nej |
Software
| Styresystem | Android 9.0 (Pie) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Dual-kamera | 16 MP, ƒ/1.8 PDAF 24 MP, ƒ/1.7 PDAF |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | Dual LED Dual-Tone-flash |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Panorama |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Dual-kamera | 16 MP, ƒ/1.8 PDAF 24 MP, ƒ/1.7 PDAF |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | Dual LED Dual-Tone-flash |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Panorama |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Batteri
| Type | Li-Poly |
| Kapacitet | 3800 mAh |
| Udtagelighed | Ikke-udtagelig |
| Kablet opladningshastighed | 18 W |
| Understøtter hurtigopladning | Ja |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | 5G (2+ Gbps DL), LTE (6CA) Cat18 1200/150 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funktioner | DLNA, Dual-band, Mobil hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v5.0 |
| USB-porte | USB Type-C USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GPS, BDS, GLONASS |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Nej |
| FM-radio | Nej |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompas / Magnetometer Fingeraftrykssensor Gyroskop Nærhedssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af ZTE nubia X 5G
Ofte stillede spørgsmål
-
Er ZTE nubia X 5G tilgængelig i butikkerne?
Nej, ZTE nubia X 5G er ikke tilgængelig i butikkerne, fordi den blev annulleret.
-
Hvor stor er skærmen på ZTE nubia X 5G?
Skærmen på ZTE nubia X 5G måler 6.26 tommer.
-
Hvor mange kameraer har ZTE nubia X 5G?
ZTE nubia X 5G har et Dual-kamera bagpå og et Dual-kamera til selfies.