ZTE Voyage 40 Pro+
Specifikationer for ZTE Voyage 40 Pro+
Generelt
| Mærke | ZTE |
| Model | Voyage 40 Pro+ |
| Modelalias | 9042N (International) |
| Præsenteret | Tirsdag den 29. november 2022 |
| Lanceret | Tirsdag den 06. december 2022 |
| Status | Tilgængelig |
| Priser | €300 |
Design
| Højde | 163.5 mm (6.44 tommer) |
| Bredde | 75.8 mm (2.98 tommer) |
| Tykkelse | 7.6 mm (0.30 tommer) |
| Vægt | 192 g (6.77 oz) |
| Farver | Blå, Grå, Stjerneklar farve |
Skærm
| Skærmtype | AMOLED |
| Skærmstørrelse | 6.67 tommer |
| Opløsning | 1080 × 2400 pixels |
| Billedformat | 20:9 |
| Pixeltæthed | 395 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 86.7% |
| Maksimal lysstyrke | 770 cd/m² |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | MediaTek Dimensity 810 |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 6 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 2.4 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| RAM-type | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Lagerplads | 256GB |
| Varianter | 256GB 8GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 12 (Snow Cone) |
| Brugerflade | MyOS 12 |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Triple-kamera | 64 MP, ƒ/1.8 ( Vidvinkel ) PDAF 5 MP ( Makro ) 2 MP, ƒ/2.4 ( Ekstra linse ) |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Panorama |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 2160p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 16 MP, ƒ/2.0 ( Vidvinkel ) |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Batteri
| Type | Li-Poly |
| Kapacitet | 4510 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 66 W |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | 5G, LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n1 (2100), n5 (850), n28 (700), n41 (2500), n78 (3500), n84 (2100 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v5.1 |
| USB-porte | USB Type-C 2.0 |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC | Ja |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Nej |
| FM-radio | Nej |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompas / Magnetometer Gyroskop Sidemonteret fingeraftrykssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af ZTE Voyage 40 Pro+
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster ZTE Voyage 40 Pro+?
Prisen på ZTE Voyage 40 Pro+ er €300, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom ZTE Voyage 40 Pro+?
ZTE Voyage 40 Pro+ blev officielt lanceret den Tirsdag den 06. december 2022.
-
Er ZTE Voyage 40 Pro+ tilgængelig i butikkerne?
Ja, ZTE Voyage 40 Pro+ kan købes i butikkerne, fordi den stadig er i produktion.
-
Hvad vejer ZTE Voyage 40 Pro+?
ZTE Voyage 40 Pro+ vejer cirka 192 gram.
-
Hvor stor er skærmen på ZTE Voyage 40 Pro+?
Skærmen på ZTE Voyage 40 Pro+ måler 6.67 tommer.
-
Understøtter ZTE Voyage 40 Pro+ 5G-netværk?
Ja, ZTE Voyage 40 Pro+ understøtter 5G på bånd n1, n5, n28, n41, n78, n84.
-
Hvor mange kameraer har ZTE Voyage 40 Pro+?
ZTE Voyage 40 Pro+ har et Triple-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.