Energizer U680S
Specifikationer for Energizer U680S
Generelt
| Mærke | Energizer |
| Model | U680S |
| Præsenteret | Tirsdag den 01. juni 2021 |
| Status | Udgået |
| Priser | €120 |
Design
| Farver | Sort, Grøn |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 6.8 tommer |
| Opløsning | 720 × 1640 pixels |
| Pixeltæthed | 263 ppi |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv touchskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | Unisoc SC9863A |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 28 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 1.6 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | Cortex-A55 |
| RAM-type | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8322 |
| RAM | 2GB |
| Lagerplads | 32GB |
| Lagringstype | eMMC 5.1 |
| Varianter | 32GB 2GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDHC |
Software
| Styresystem | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Dual-kamera | 13 MP Automatisk blitz 2 MP |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 5 MP |
Batteri
| Type | Li-Poly |
| Kapacitet | 7000 mAh |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Micro-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/b/g/n |
| Wi-Fi-funktioner | Mobil hotspot |
| Bluetooth | Ja, v4.0 |
| USB-porte | USB Type-C 2.0 |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GPS |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Nærhedssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Energizer U680S
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Energizer U680S?
Prisen på Energizer U680S er €120, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Er Energizer U680S tilgængelig i butikkerne?
Nej, Energizer U680S sælges ikke længere officielt, fordi produktionen er stoppet. Du kan dog finde den hos uofficielle forhandlere som eBay m.fl.
-
Hvor stor er skærmen på Energizer U680S?
Skærmen på Energizer U680S måler 6.8 tommer.
-
Hvor mange kameraer har Energizer U680S?
Energizer U680S har et Dual-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.