Yezz Art 2 Pro
Specifikationer for Yezz Art 2 Pro
Generelt
| Mærke | Yezz |
| Model | Art 2 Pro |
| Præsenteret | Torsdag den 01. juli 2021 |
| Lanceret | Torsdag den 01. juli 2021 |
| Status | Udgået |
| Priser | €120 |
Design
| Højde | 164.2 mm (6.46 tommer) |
| Bredde | 76.3 mm (3.00 tommer) |
| Tykkelse | 8.8 mm (0.35 tommer) |
| Vægt | 188 g (6.63 oz) |
| Materialer | Bagside: Aluminium Ramme: Aluminium Foran: Glas |
| Farver | Arktisk blå farve, Graphite Black Color |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 6.53 tommer |
| Opløsning | 720 × 1600 pixels |
| Billedformat | 20:9 |
| Pixeltæthed | 269 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 82.2% |
| Skærmbeskyttelse | Asahi Glass |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | Unisoc SC9863A |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 28 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 1.6 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | Cortex-A55 |
| RAM-type | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8322 |
| RAM | 3GB, 4GB |
| Lagerplads | 64GB, 128GB |
| Varianter | 64GB 3GB RAM 128GB 4GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Triple-kamera | 16 MP, ƒ/2.0, 1/2.8" Sensorstørrelse Automatisk blitz 2 MP 2 MP |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Panorama |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 13 MP, ƒ/2.0 |
Batteri
| Type | Li-Ion |
| Kapacitet | 5000 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 10 W |
| Understøtter hurtigopladning | Nej |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 21.1/5.76 Mbps |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1900 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b7 (2600), b12 (700), b17 (700), b28 (700 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/b/g/n |
| Wi-Fi-funktioner | Mobil hotspot |
| Bluetooth | Ja, v4.2 |
| USB-porte | USB Type-C 2.0 |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GPS |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Fingeraftrykssensor Gyroskop Nærhedssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Yezz Art 2 Pro
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Yezz Art 2 Pro?
Prisen på Yezz Art 2 Pro er €120, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Yezz Art 2 Pro?
Yezz Art 2 Pro blev officielt lanceret den Torsdag den 01. juli 2021.
-
Er Yezz Art 2 Pro tilgængelig i butikkerne?
Nej, Yezz Art 2 Pro sælges ikke længere officielt, fordi produktionen er stoppet. Du kan dog finde den hos uofficielle forhandlere som eBay m.fl.
-
Hvad vejer Yezz Art 2 Pro?
Yezz Art 2 Pro vejer cirka 188 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Yezz Art 2 Pro?
Skærmen på Yezz Art 2 Pro måler 6.53 tommer.
-
Understøtter Yezz Art 2 Pro 5G-netværk?
Nej, Yezz Art 2 Pro understøtter ikke 5G.
-
Hvor mange kameraer har Yezz Art 2 Pro?
Yezz Art 2 Pro har et Triple-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.