Honor 600 Pro (China)
Specifikationer for Honor 600 Pro (China)
Generelt
| Mærke | Honor |
| Model | 600 Pro (China) |
| Status | Rygtet |
Design
| Materialer | Bagside: Glas Ramme: Aluminium Foran: Glas |
| Farver | Sort, Blå, Grøn, Lilla |
| Modstandsdygtighed | Støv- og vandafvisende (tåler højtryks-vandstråler; nedsænkelig op til 1,5 m i 30 minutter) |
| Beskyttelsescertificering | IP68, IP69K |
Skærm
| Skærmtype | AMOLED |
| Skærmstørrelse | 6.57 tommer |
| Opløsning | 1264 × 2728 pixels |
| Opdateringshastighed | 120 Hz |
| Billedformat | 19.5:9 |
| Pixeltæthed | 458 ppi |
| Maksimal lysstyrke | 8000 cd/m² |
| Skærmbeskyttelse | Aluminiumsilikatglas |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | 1 milliard farver 3840Hz PWM Dimming Kapacitiv touchskærm HDR Vivid Multitouch-skærm |
Hardware
| RAM | 12GB, 16GB |
| Lagerplads | 256GB, 512GB |
| Varianter | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM |
| Udvidelig lagring | Nej |
Software
| Styresystem | Android 16 (Baklava) |
| Brugerflade | MagicOS 10 |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Triple-kamera | 200 MP, ƒ/1.9, 24 mm ( Vidvinkel ), 0.56 μm, 1/1.4" Sensorstørrelse Optisk billedstabilisering (OIS) PDAF (9cm - ∞) 50 MP, ƒ/2.8, 80 mm ( Telefoto ), x3.5 Optisk zoom Optisk billedstabilisering (OIS) PDAF 12 MP, ƒ/2.2, 16 mm, 112° ( Ultravidvinkel ) PDAF |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Funktioner | Farvespektrumsensor Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Panorama |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps 2160p @ 30 fps |
| Videofunktioner | Gyro-EIS, Optisk billedstabilisering (OIS) |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 50 MP, ƒ/2.0, 21 mm ( Vidvinkel ), 0.61 μm, 1/2.88" Sensorstørrelse |
| Funktioner | Panorama |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps 2160p @ 30 fps |
| Videofunktioner | Gyro-EIS |
Batteri
| Type | Si/C Li-Ion |
| Kapacitet | 8000 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 80 W |
| Understøtter trådløs opladning | Ja |
| Trådløs opladningshastighed | 50 W |
| Funktioner | Omvendt kablet opladning Omvendt trådløs opladning |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | 5G, LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v6.0 |
| USB-porte | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | BDS (B1I & B1C & B2a & B2b), GALILEO (E1 & E5a & E5b), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC (L1 & L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC | Ja |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Nej |
| Lydtype | Stereo højttalere |
| FM-radio | Nej |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompas Dobbelt fingeraftrykssensor under skærmen Gyroskop Nærhedssensor (ultralyd) |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Honor 600 Pro (China)
Ofte stillede spørgsmål
-
Er Honor 600 Pro (China) tilgængelig i butikkerne?
Nej, Honor 600 Pro (China) er ikke tilgængelig endnu, fordi den ikke er lanceret.
-
Hvor stor er skærmen på Honor 600 Pro (China)?
Skærmen på Honor 600 Pro (China) måler 6.57 tommer.
-
Understøtter Honor 600 Pro (China) 5G-netværk?
Ja, Honor 600 Pro (China) understøtter 5G på bånd n1, n2.
-
Hvor mange kameraer har Honor 600 Pro (China)?
Honor 600 Pro (China) har et Triple-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.