Lava Bold N2 Pro
Specifikationer for Lava Bold N2 Pro
Generelt
| Mærke | Lava |
| Model | Bold N2 Pro |
| Præsenteret | Tirsdag den 31. marts 2026 |
| Lanceret | Mandag den 06. april 2026 |
| Status | Kommer snart |
| Priser | €70 |
Design
| Vægt | 201 g (7.09 oz) |
| Farver | Grå, Sølv |
| Modstandsdygtighed | Støvtæt og vandafvisende (mod vandsprøjt) |
| Beskyttelsescertificering | IP54 |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 6.75 tommer |
| Opløsning | 720 × 1600 pixels |
| Opdateringshastighed | 120 Hz |
| Billedformat | 20:9 |
| Pixeltæthed | 260 ppi |
| Touchskærm | Ja |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | Unisoc T7250 |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 12 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 1800 MHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 2x 1.8 GHz – Cortex-A75 6x 1.6 GHz – Cortex-A55 |
| RAM-type | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 @850MHz (1 kerner) |
| RAM | 4GB |
| Lagerplads | 128GB |
| Varianter | 128GB 4GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 50 MP ( Vidvinkel ) |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Panorama |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 8 MP |
| Videounderstøttelse | Ja |
Batteri
| Type | Li-Ion |
| Kapacitet | 5000 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 10 W |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Datahastighed | LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 900 / 1800 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/b/g/n/ac |
| Bluetooth | Ja, v5.2 |
| USB-porte | USB Type-C USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GLONASS, GPS |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompas Nærhedssensor Sidemonteret fingeraftrykssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Lava Bold N2 Pro
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Lava Bold N2 Pro?
Prisen på Lava Bold N2 Pro er €70, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår forventes Lava Bold N2 Pro at blive lanceret?
Lava Bold N2 Pro lanceres den Mandag den 06. april 2026.
-
Er Lava Bold N2 Pro tilgængelig i butikkerne?
Nej, Lava Bold N2 Pro er ikke tilgængelig endnu, fordi den ikke er lanceret.
-
Hvad vejer Lava Bold N2 Pro?
Lava Bold N2 Pro vejer cirka 201 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Lava Bold N2 Pro?
Skærmen på Lava Bold N2 Pro måler 6.75 tommer.
-
Hvor mange kameraer har Lava Bold N2 Pro?
Lava Bold N2 Pro har et Enkeltkamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.