Lenovo ThinkTab X11 Gen 1
Specifikationer for Lenovo ThinkTab X11 Gen 1
Generelt
| Mærke | Lenovo |
| Model | ThinkTab X11 Gen 1 |
| Modelalias | TB353FU (International) TB353ZU (International) |
| Præsenteret | Mandag den 02. marts 2026 |
| Lanceret | Onsdag den 01. april 2026 |
| Status | Tilgængelig |
| Priser | €500 |
Design
| Højde | 257.1 mm (10.12 tommer) |
| Bredde | 168.7 mm (6.64 tommer) |
| Tykkelse | 9.9 mm (0.39 tommer) |
| Vægt | 650 g (22.93 oz) |
| Farver | Grå |
| Modstandsdygtighed | Støvtæt og vandbestandig (nedsænkes op til 1,5 m i 30 minutter) |
| Beskyttelsescertificering | IP68 |
| Designfunktioner | Tilslutningspinde til magnetisk tilbehør, Understøttelse af stylus |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 10.95 tommer |
| Opløsning | 2560 × 1600 pixels |
| Opdateringshastighed | 90 Hz |
| Billedformat | 16:10 |
| Pixeltæthed | 276 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 80.2% |
| Maksimal lysstyrke | 800 cd/m² |
| Skærmbeskyttelse | Corning Gorilla Glass-glas, I overensstemmelse med MIL-STD-810H |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Nej |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 4 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 2500 MHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 1x 2.5 GHz – Cortex-A720 3x 2.4 GHz – Cortex-A720 4x 1.8 GHz – Cortex-A520 |
| RAM-type | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 810 |
| RAM | 8GB |
| Lagerplads | 128GB, 256GB |
| Lagringstype | UFS 3.1 |
| Varianter | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 16 (Baklava) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 13 MP ( Vidvinkel ) Autofokus (AF) |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Videounderstøttelse | Ja |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 8 MP |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps |
Batteri
| Type | Li-Ion |
| Kapacitet | 10200 mAh |
| Udtagelighed | Udtagelig |
| Kablet opladningshastighed | 45 W |
| Funktioner | Batteriløs tilstand Omvendt kablet opladning |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | 5G - cellular model only, LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v5.4 |
| USB-porte | USB Type-C 3.2 USB Type-C 3.2 |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS (kun mobilmodel) |
| NFC | Ja |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
| Lydtype | Dolby Atmos, Stereo højttalere |
| FM-radio | Nej |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompas Gyroskop Nærhedssensor (kun tilbehør) Sidemonteret fingeraftrykssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Lenovo ThinkTab X11 Gen 1
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Prisen på Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 er €500, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 blev officielt lanceret den Onsdag den 01. april 2026.
-
Er Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 tilgængelig i butikkerne?
Ja, Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 kan købes i butikkerne, fordi den stadig er i produktion.
-
Hvad vejer Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 vejer cirka 650 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Skærmen på Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 måler 10.95 tommer.
-
Understøtter Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 5G-netværk?
Ja, Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 understøtter 5G på bånd n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n77, n78.
-
Hvor mange kameraer har Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 har et Enkeltkamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.