Motorola Edge+ (2023)
Specifikationer for Motorola Edge+ (2023)
Generelt
| Mærke | Motorola |
| Model | Edge+ (2023) |
| Præsenteret | Tirsdag den 02. maj 2023 |
| Lanceret | Fredag den 19. maj 2023 |
| Status | Tilgængelig |
| Priser | $249.99 |
Design
| Højde | 161.2 mm (6.35 tommer) |
| Bredde | 74 mm (2.91 tommer) |
| Tykkelse | 8.6 mm (0.34 tommer) |
| Vægt | 203 g (7.16 oz) |
| Beskyttelsescertificering | IP68 |
Skærm
| Skærmstørrelse | 6.67 tommer |
| Opløsning | 1080 × 2400 pixels |
| Opdateringshastighed | 165 Hz |
| Billedformat | 20:9 |
| Pixeltæthed | 395 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 90% |
| Maksimal lysstyrke | 1300 cd/m² |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 4 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 3.36 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 1x 3.36 GHz – Cortex-X3 2x 2.8 GHz – Cortex-A715 2x 2.8 GHz – Cortex-A710 3x 2.0 GHz – Cortex-A510 |
| RAM-type | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 740 |
| RAM | 8GB |
| Lagerplads | 512GB |
| Lagringstype | UFS 4.0 |
| Varianter | 512GB 8GB RAM |
| Udvidelig lagring | Nej |
Software
| Styresystem | Android 13 (Tiramisu), Kan opdateres til Android 14 (Upside Down Cake) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Triple-kamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Vidvinkel ), 1.0 μm, 1/1.55" Sensorstørrelse 12 MP, ƒ/1.6 ( Telefoto ), 1.22 μm, x2 Optisk zoom, 1/2.93" Sensorstørrelse 50 MP, ƒ/2.2, 114° ( Ultravidvinkel ), 0.64 μm, 1/2.76" Sensorstørrelse |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | Dual LED-flash |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240/960 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 60 MP, ƒ/2.2 ( Vidvinkel ), 0.61 μm, 1/2.8" Sensorstørrelse |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
Batteri
| Type | Li-Poly |
| Kapacitet | 5100 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 68 W |
| Understøtter trådløs opladning | Ja |
| Trådløs opladningshastighed | 15 W |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | 5G, LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Bluetooth | Ja, v5.3 |
| USB-porte | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go DisplayPort 1.4 |
| GPS | Ja |
| NFC | Ja |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Nej |
| FM-radio | Nej |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Motorola Edge+ (2023)
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Motorola Edge+ (2023)?
Prisen på Motorola Edge+ (2023) er $249.99, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Motorola Edge+ (2023)?
Motorola Edge+ (2023) blev officielt lanceret den Fredag den 19. maj 2023.
-
Er Motorola Edge+ (2023) tilgængelig i butikkerne?
Ja, Motorola Edge+ (2023) kan købes i butikkerne, fordi den stadig er i produktion.
-
Hvad vejer Motorola Edge+ (2023)?
Motorola Edge+ (2023) vejer cirka 203 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Motorola Edge+ (2023)?
Skærmen på Motorola Edge+ (2023) måler 6.67 tommer.
-
Understøtter Motorola Edge+ (2023) 5G-netværk?
Ja, Motorola Edge+ (2023) understøtter 5G på bånd n1, n2, n3, n5, n7, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n41, n48, n66, n70, n71, n77, n78.
-
Hvor mange kameraer har Motorola Edge+ (2023)?
Motorola Edge+ (2023) har et Triple-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.