Motorola Razr 50
Specifikationer for Motorola Razr 50
Generelt
| Mærke | Motorola |
| Model | Razr 50 |
| Modelalias | XT2453-1 (International) |
| Præsenteret | Tirsdag den 25. juni 2024 |
| Lanceret | Tirsdag den 25. juni 2024 |
| Status | Tilgængelig |
| Priser | £499.97 €499.99 ₹49,999 |
Design
| Højde | 171.3 mm (6.74 tommer) |
| Bredde | 74 mm (2.91 tommer) |
| Tykkelse | 7.3 mm (0.29 tommer) |
| Vægt | 188 g (6.63 oz) |
| Materialer | Bagside: silikonepolymer (økolæder) Ramme: Aluminium (6000-serien) Forside: Gorilla Glass Victus (Sammenfoldet) Forside: Plastik (Udfoldet) Hængsel: Rustfrit stål |
| Farver | Sort, Grå, Orange |
| Modstandsdygtighed | Vandafvisende (op til 1,5 m i 30 minutter) |
| Beskyttelsescertificering | IPX8 |
| Designfunktioner | Sammenklappelig telefon |
Skærm
| Skærmtype | AMOLED, Foldbar LTPO AMOLED |
| Skærmstørrelse | 6.9 tommer |
| Opløsning | 1080 × 2640 pixels |
| Opdateringshastighed | 120 Hz |
| Pixeltæthed | 413 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 84.9% |
| Maksimal lysstyrke | 3000 cd/m² |
| Skærmbeskyttelse | Corning Gorilla Glass Victus-glas |
| Touchskærm | Ja |
| Skærmfunktioner | 1 milliard farver Kapacitiv berøringsskærm HDR10+ Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | Mediatek Dimensity 7300X |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 4 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 2.5 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 4x 2.5 GHz – Cortex-A78 4x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| RAM-type | LPDDR5 |
| GPU | ARM Mali-G615 MC2 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Lagerplads | 256GB, 512GB |
| Lagringstype | UFS 2.2 |
| Varianter | 256GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Udvidelig lagring | Nej |
Software
| Styresystem | Android 14 (Upside Down Cake) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Dual-kamera | 50 MP, ƒ/1.7, 25 mm ( Vidvinkel ), 0.8 μm, 1/1.95" Sensorstørrelse Dual-Pixel PDAF Optisk billedstabilisering (OIS) 13 MP, ƒ/2.2, 120° ( Ultravidvinkel ), 1.12 μm, 1/3.0" Sensorstørrelse Autofokus (AF) |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Panorama |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Videofunktioner | Gyro-EIS |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 32 MP, ƒ/2.4, 25 mm ( Vidvinkel ), 0.7 μm, 1/3.14" Sensorstørrelse |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Batteri
| Kapacitet | 4200 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 30 W |
| Understøtter trådløs opladning | Ja |
| Trådløs opladningshastighed | 15 W |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | 5G, LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v5.4 |
| USB-porte | USB Type-C 2.0 |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Ja |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Nej |
| Lydtype | Stereo højttalere |
| FM-radio | Nej |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Barometer Kompas Gyroskop Nærhedssensor Sidemonteret fingeraftrykssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Motorola Razr 50
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Motorola Razr 50?
Prisen på Motorola Razr 50 er €499.99, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Motorola Razr 50?
Motorola Razr 50 blev officielt lanceret den Tirsdag den 25. juni 2024.
-
Er Motorola Razr 50 tilgængelig i butikkerne?
Ja, Motorola Razr 50 kan købes i butikkerne, fordi den stadig er i produktion.
-
Hvad vejer Motorola Razr 50?
Motorola Razr 50 vejer cirka 188 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Motorola Razr 50?
Skærmen på Motorola Razr 50 måler 6.9 tommer.
-
Understøtter Motorola Razr 50 5G-netværk?
Ja, Motorola Razr 50 understøtter 5G på bånd n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n66, n71, n77, n78.
-
Hvor mange kameraer har Motorola Razr 50?
Motorola Razr 50 har et Dual-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.