Oppo K15 Pro+
Specifikationer for Oppo K15 Pro+
Generelt
| Mærke | Oppo |
| Model | K15 Pro+ |
| Status | Rygtet |
Design
| Tykkelse | 8.3 mm (0.33 tommer) |
| Vægt | 213 g (7.51 oz) |
| Farver | Grå, Lyserød, Sølv |
| Modstandsdygtighed | Støv- og vandafvisende (tåler højtryks-vandstråler; nedsænkelig op til 1,5 m i 30 minutter) |
| Beskyttelsescertificering | IP68, IP69 |
Skærm
| Skærmtype | AMOLED |
| Skærmstørrelse | 6.78 tommer |
| Opløsning | 1280 × 2800 pixels |
| Opdateringshastighed | 165 Hz |
| Billedformat | 19.5:9 |
| Pixeltæthed | 454 ppi |
| Skærmfunktioner | 1 milliard farver Kapacitiv berøringsskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | MediaTek Dimensity 9500s |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 3 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 3.73 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 1x 3.73 GHz – Cortex-X925 3x 3.3 GHz – Cortex-X4 4x 2.4 GHz – Cortex-A720 |
| RAM-type | LPDDR5X |
| GPU | ARM Immortalis-G925 MC12 |
| RAM | 12GB |
| Lagerplads | 256GB, 512GB |
| Lagringstype | UFS 4.1 |
| Varianter | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Udvidelig lagring | Nej |
Software
| Styresystem | Android 16 (Baklava) |
| Brugerflade | ColorOS 16 |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Dual-kamera | 50 MP, ƒ/1.8, 27 mm ( Vidvinkel ) Optisk billedstabilisering (OIS) PDAF 8 MP ( Ultravidvinkel ) |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Panorama |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 16 MP, ƒ/2.4, 22 mm ( Vidvinkel ) |
| Videounderstøttelse | Ja |
Batteri
| Type | Si/C Li-Ion |
| Kapacitet | 8000 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 100 W |
| Funktioner | Direkte opladning Omvendt kablet opladning |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | 5G, LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v5.4 |
| USB-porte | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Ja |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Nej |
| Lydtype | Stereo højttalere |
| FM-radio | Nej |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompas Gyroskop Nærhedssensor Ultralyd fingeraftrykssensor under skærmen |
| Særlige funktioner | Indbygget køleventilator Programmerbar strømforsyning (PPS) RGB LED-lys på bagsiden Universel hurtigopladningsspecifikation (UFCS) USB Power Delivery |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Oppo K15 Pro+
Ofte stillede spørgsmål
-
Er Oppo K15 Pro+ tilgængelig i butikkerne?
Nej, Oppo K15 Pro+ er ikke tilgængelig endnu, fordi den ikke er lanceret.
-
Hvad vejer Oppo K15 Pro+?
Oppo K15 Pro+ vejer cirka 213 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Oppo K15 Pro+?
Skærmen på Oppo K15 Pro+ måler 6.78 tommer.
-
Hvor mange kameraer har Oppo K15 Pro+?
Oppo K15 Pro+ har et Dual-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.