Ulefone Armor Mini 5
Specifikationer for Ulefone Armor Mini 5
Generelt
| Mærke | Ulefone |
| Model | Armor Mini 5 |
| Præsenteret | Fredag den 01. maj 2026 |
| Lanceret | Fredag den 01. maj 2026 |
| Status | Tilgængelig |
| Priser | €90 |
Design
| Højde | 142 mm (5.59 tommer) |
| Bredde | 62 mm (2.44 tommer) |
| Tykkelse | 16.5 mm (0.65 tommer) |
| Vægt | 170 g (6.00 oz) |
| Farver | Sort |
| Modstandsdygtighed | Faldmodstand (op til 2 m) Støv- og vandafvisende (modstår højtryksvandstråler; nedsænkbar op til 2 m i 30 minutter) |
| Beskyttelsescertificering | IP68, IP69K |
Skærm
| Skærmtype | TFT LCD |
| Skærmstørrelse | 2.8 tommer |
| Opløsning | 240 × 320 pixels |
| Billedformat | 4:3 |
| Pixeltæthed | 143 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 27.6% |
| Skærmbeskyttelse | I overensstemmelse med MIL-STD-810H |
Hardware
| RAM | 1GB |
| Lagerplads | 8GB |
| Varianter | 8GB 1GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDHC |
Software
| Styresystem | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 0.3 MP |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Videounderstøttelse | Ja |
Batteri
| Kapacitet | 2500 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 5 W |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Datahastighed | LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Ja, v2.1 |
| USB-porte | USB Type-C |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Nej |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Særlige funktioner | LED-lommelygte MP3/MP4-afspiller |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Ulefone Armor Mini 5
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvad koster Ulefone Armor Mini 5?
Prisen på Ulefone Armor Mini 5 er €90, og den kan ændre sig i de kommende dage.
-
Hvornår udkom Ulefone Armor Mini 5?
Ulefone Armor Mini 5 blev officielt lanceret den Fredag den 01. maj 2026.
-
Er Ulefone Armor Mini 5 tilgængelig i butikkerne?
Ja, Ulefone Armor Mini 5 kan købes i butikkerne, fordi den stadig er i produktion.
-
Hvad vejer Ulefone Armor Mini 5?
Ulefone Armor Mini 5 vejer cirka 170 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Ulefone Armor Mini 5?
Skærmen på Ulefone Armor Mini 5 måler 2.8 tommer.
-
Understøtter Ulefone Armor Mini 5 5G-netværk?
Nej, Ulefone Armor Mini 5 understøtter ikke 5G.
-
Hvor mange kameraer har Ulefone Armor Mini 5?
Ulefone Armor Mini 5 har Enkeltkamera på bagsiden og intet frontkamera.