Ulefone Tab A12 Pro
Specifikationer for Ulefone Tab A12 Pro
Generelt
| Mærke | Ulefone |
| Model | Tab A12 Pro |
| Præsenteret | Fredag den 01. maj 2026 |
| Lanceret | Mandag den 01. juni 2026 |
| Status | Kommer snart |
Design
| Højde | 277.8 mm (10.94 tommer) |
| Bredde | 191.5 mm (7.54 tommer) |
| Tykkelse | 7.5 mm (0.30 tommer) |
| Vægt | 610 g (21.52 oz) |
| Farver | Grå |
Skærm
| Skærmtype | IPS LCD |
| Skærmstørrelse | 12.2 tommer |
| Opløsning | 2400 × 1600 pixels |
| Opdateringshastighed | 90 Hz |
| Billedformat | 3:2 |
| Pixeltæthed | 236 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 83.3% |
| Maksimal lysstyrke | 450 cd/m² |
| Skærmbeskyttelse | Mohs niveau 4 |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Nej |
| Skærmfunktioner | Kapacitiv touchskærm Multitouch-skærm |
Hardware
| Chipset | Unisoc T7300 |
| CPU-kerner | 8 |
| Produktionsteknologi | 6 nm |
| Maks. CPU-hastighed | 2200 MHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 2x 2.2 GHz – Cortex-A78 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| GPU | ARM Mali-G57 MP2 @950 MHz |
| RAM | 8GB |
| Lagerplads | 128GB |
| Lagringstype | UFS 2.1 |
| Varianter | 128GB 8GB RAM |
| Udvidelig lagring | Ja |
| Kortpladser | microSDXC |
Software
| Styresystem | Android 16 (Baklava) |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 13 MP, ƒ/2.2 ( Vidvinkel ), 1.12 μm |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | LED-flash |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Panorama |
| Videounderstøttelse | Ja |
| Videoopløsning | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 5 MP, ƒ/2.2 ( Vidvinkel ), 1.12 μm |
| Videounderstøttelse | Ja |
Batteri
| Type | Li-Poly |
| Kapacitet | 9000 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 18 W |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Datahastighed | LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v5.0 |
| USB-porte | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC | Nej |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Nej |
| Lydtype | 103 dB, Fire højttalere, Stereo højttalere |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Nærhedssensor (kun tilbehør) |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Ulefone Tab A12 Pro
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvornår forventes Ulefone Tab A12 Pro at blive lanceret?
Ulefone Tab A12 Pro lanceres den Mandag den 01. juni 2026.
-
Er Ulefone Tab A12 Pro tilgængelig i butikkerne?
Nej, Ulefone Tab A12 Pro er ikke tilgængelig endnu, fordi den ikke er lanceret.
-
Hvad vejer Ulefone Tab A12 Pro?
Ulefone Tab A12 Pro vejer cirka 610 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Ulefone Tab A12 Pro?
Skærmen på Ulefone Tab A12 Pro måler 12.2 tommer.
-
Hvor mange kameraer har Ulefone Tab A12 Pro?
Ulefone Tab A12 Pro har et Enkeltkamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.