Vivo S60 Vitality
Specifikationer for Vivo S60 Vitality
Generelt
| Mærke | Vivo |
| Model | S60 Vitality |
| Modelalias | V2572A (International) |
| Status | Rygtet |
Design
| Højde | 157.5 mm (6.20 tommer) |
| Bredde | 74.3 mm (2.93 tommer) |
| Tykkelse | 7.9 mm (0.31 tommer) |
| Vægt | 199 g (7.02 oz) |
| Materialer | Bagside: Glas Ramme: Aluminium Foran: Glas |
| Farver | Grå, Grøn, Hvid |
| Modstandsdygtighed | Støv- og vandafvisende (tåler højtryks-vandstråler; nedsænkelig op til 1,5 m i 30 minutter) |
| Beskyttelsescertificering | IP68, IP69 |
Skærm
| Skærmtype | AMOLED |
| Skærmstørrelse | 6.59 tommer |
| Opløsning | 1260 × 2750 pixels |
| Opdateringshastighed | 120 Hz |
| Billedformat | 19.5:9 |
| Pixeltæthed | 459 ppi |
| Skærm-til-krop-forhold | ≈ 90.7% |
| Maksimal lysstyrke | 5000 cd/m² |
| Touchskærm | Ja |
| Kantløs skærm | Ja |
| Skærmfunktioner | 1 milliard farver Kapacitiv touchskærm HDR Multitouch-skærm |
Hardware
| RAM | 8GB, 12GB |
| Lagerplads | 128GB, 256GB, 512GB |
| Lagringstype | UFS 4.1 |
| Varianter | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Udvidelig lagring | Nej |
Software
| Styresystem | Android 16 (Baklava) |
| Brugerflade | OriginOS 6 |
Bagkamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Dual-kamera | 50 MP, ƒ/1.9, 23 mm ( Vidvinkel ), 1.0 μm, 1/1.56" Sensorstørrelse Optisk billedstabilisering (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 15 mm, 115° ( Ultravidvinkel ) |
| Flash-understøttelse | Ja |
| Flash-type | Ring-LED-blitz |
| Funktioner | Farvespektrumsensor Høj dynamisk rækkevidde (HDR) Panorama |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps 2160p @ 30 fps |
| Videofunktioner | Gyro-EIS |
Selfiekamera
| Kameraunderstøttelse | Ja |
| Enkeltkamera | 50 MP, ƒ/2.0, 21 mm ( Vidvinkel ), 0.64 μm, 1/2.76" Sensorstørrelse Autofokus (AF) |
| Funktioner | Høj dynamisk rækkevidde (HDR) |
| Videoopløsning | 1080p @ 30 fps 2160p @ 30 fps |
Batteri
| Type | Si/C Li-Ion |
| Kapacitet | 7200 mAh |
| Kablet opladningshastighed | 90 W |
| Funktioner | Omvendt kablet opladning |
Netværk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-understøttelse | Ja |
| Datahastighed | 5G, LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 2100 / 800 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Tilslutninger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v5.4 |
| USB-porte | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilslutning | Opladning via USB, USB-masselagringsenhed (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | BDS (B1I & B1C), GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Ja |
Multimedier
| Højttaler | Ja |
| Hovedtelefonstik | Nej |
| Lydtype | Stereo højttalere |
| FM-radio | Nej |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompas Optisk fingeraftrykssensor under skærmen Nærhedssensor |
| Særlige funktioner | USB Power Delivery |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere, at oplysningerne på denne side er 100 % korrekte.
Billeder af Vivo S60 Vitality
Ofte stillede spørgsmål
-
Er Vivo S60 Vitality tilgængelig i butikkerne?
Nej, Vivo S60 Vitality er ikke tilgængelig endnu, fordi den ikke er lanceret.
-
Hvad vejer Vivo S60 Vitality?
Vivo S60 Vitality vejer cirka 199 gram.
-
Hvor stor er skærmen på Vivo S60 Vitality?
Skærmen på Vivo S60 Vitality måler 6.59 tommer.
-
Understøtter Vivo S60 Vitality 5G-netværk?
Ja, Vivo S60 Vitality understøtter 5G på bånd n1, n2.
-
Hvor mange kameraer har Vivo S60 Vitality?
Vivo S60 Vitality har et Dual-kamera bagpå og et Enkeltkamera til selfies.